EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Lietuviškų palydovų sėkmė – įkvėpimas tolesniems darbams

Pirmadienis, kovo 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su pirmųjų lietuviškų palydovų kūrėjais. Susitikime su Vilniaus universiteto (VU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais buvo aptartas lietuviškų palydovų paleidimas į atvirą kosmosą ir tolesnis darbas.

 

"Kruopščiu mokslininkų darbu sukurti pirmieji lietuviški palydovai - jau atvirame kosmose. Jie neša pasauliui žinią apie tai, kad esame išradinga, inovatyvi ir talentinga tauta. Šis Lietuvos mokslininkų pasiekimas rodo, kad galime tikrai daug, kai susitelkiame ir atsakingai dirbame. Būtent tokie žmonės ir jų pasiekimai kuria geresnę mūsų šalies ateitį ir garsina jos vardą visame pasaulyje", - sakė Prezidentė.

 

Pasak šalies vadovės, nuo tos akimirkos, kai pirmieji lietuviški palydovai buvo pakelti į kosmosą, Lietuva savo istorijos puslapiuose įsirašė kaip kosminė valstybė. Prezidentė pabrėžė, kad ši pirmųjų lietuviškų palydovų sėkmė svarbi dar ir dėl to, kad Lietuva parodė, jog sugeba savarankiškai plėtoti naująsias technologijas ir vykdyti kosmoso tyrinėjimus.

 

Susitikimo metu Prezidentė pasirašė specialias QSL korteles, kurios bus įteiktos žmonėms, kurie pirmieji pagavo lietuviškų palydovų signalą. Prezidentės pasirašytos kortelės keliaus į Braziliją, Vokietiją, Estiją, taip pat į Rusiją, Argentiną, Japoniją, Olandiją, Prancūziją ir JAV.

 

Abu lietuviški palydovai - VU mokslininkų kurtas „Lituanica SAT-1" ir KTU mokslininkų kurtas „LitSat-1" iš NASA kosmodromo JAV nugabenti į tarptautinę kosminę stotį šių metų pradžioje. Vasario 28 d. šie palydovai iš tarptautinės kosminės stoties paleisti į atvirą kosmosą. Abiejų palydovų kūrėjai šias misijas skiria legendinių Lietuvos lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui.

 

Nuotraukos - R. Dačkus 

2014-03-17, Prezidentės spaudos tarnyba
Informacija atnaujinta: 2014-03-17 11:45

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

Prezidentė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime (Briuselis)


 
Prezidentės pasisakymas prieš Europos Vadovų Tarybos susitikimą

 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 68874149

Šiandien apsilankė: 12968

Dabar naršo: 671

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.